sobota, 15 kwietnia 2017

Wielkanoc w Niemczech

W tym roku pierwszy raz spędzam święta Wielkanocne poza domem. Jakoś dziwnie się z tym czuję, bo to czas, w którym przede wszystkim przebywa się z rodziną. Jednak tego roku spędzamy święta tylko we dwoje. To znaczy jutro oraz pojutrze (niedziela, poniedziałek) idę do pracy. Osobiście w ogólnie nie odczuwam klimatu świąt. Obecnie za oknem przepaduje, zero słońca i zimno. Do tego praca w święta, co wyklucza niedzielne świąteczne śniadanko, które tak bardzo zawsze lubiłam.


Muszę się przyznać również do tego, że w tym roku nawet nie przyozdobiłam mieszkania w świąteczne gadżety, co do mnie jest bardzo niepodobne. Ale tak jak mówiłam, po prostu nie czuję tych świąt. Natomiast jeśli chodzi o Niemców i gadżety to wygrywaja ze mną zdecydowanie. Myślałam, że ja jestem maniaczką ale są lepsi ode mnie. Przed ich domami możemy spotkać się z drzewkami przyozdobionymi jajeczkami, w oknach stoją zające i wiele wiele innych. Tak jak u nas w Polsce na święta Bożo Narodzeniowe. Przykładają oni do tego wagę. W Niemieckich domach bardzo istotny i ważny jest również bukiet wiosennych kwiatów na stole.


Świętowanie zaczyna się tutaj już w Wielki Piątek, który jest ustawowo wolny od pracy. Oraz później tak jak tradycyjnie również u nas Niedziela oraz Poniedziałek. Wiele osób ma całe 4 dni wolnego. Oczywiście w sobotę między wolnymi dniami, sklepy funkcjonuja normalne. W święta restauracje są otwarte, czego przykładem jest moja praca w Niedzielę oraz Poniedziałek. Wiele rodzin świadania Wielkanocne je właśnie poza domem.


Niemcy czas wolny spędzają bardzo aktywnie. W weekendy kiedy jest ciepło, kawiarnie oraz lodziarne są wręcz oblegane a ścieżki rowerowe pełne. Podobnie wygląda to też w święta. Bardzo mi się to podoba. W Polsce jest dziwna mentalność siedzenia całymi dniami u rodziny, jedzenie, jedzenie, od stołu do stołu. Zdecydowanie podoba mi się forma spędzania świąt w rodzinnym gronie ale aktywnie.


Kochane życzę Wam Wesołych świąt, spędzonych w rodzinnym gronie i spokoju oraz jak najbardziej aktywnie. Wszystkiego dobrego! :)
UDOSTĘPNIJ TEN POST

10 komentarzy :

 1. Też wole się poruszać w leniwe, świąteczne dni:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie lubię siedzieć w jednym miejscu przez cały dzień, tym bardziej kiedy tym miejscem jest stół :D

   Usuń
 2. Fajnie, że ktos tak akcentuje te święta :) ogólnie Niemcy mają bardzo fajny zwyczaj z chowaniem jajeczek i zajaczków a dzieciaki mają je szukać :)) Zawsze to jakaś inna forma rozrywki. U nas W Anglii to nie czuć tych świąt, nie ma ozdób, nie ma tej magii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Niemczech święta Wielkanocne są jeszcze bardziej akcentowane niż w Polsce mimo to nie czułam ich w tym roku :) musisz w takim razie na świąta przyjeżdżać do Polski! :)

   Usuń
 3. Wszystkiego​ najlepszego kochana w święta, dużo zdrówka i radości oraz samych pyszności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj pyszności było zdecydowanie za dużo, teraz dieta! Dziękuje ślicznie! :) :*

   Usuń

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.